in ,

LOLLOL LOVELOVE TUGYTUGY WOWWOW

Izbjegavajte puhanje unutar otvora: Navike kojima uništavate svoje pametne telefone!

Oprez

Pametni telefoni mogu imati životni vijek od 2 do 10 godina, ovisno o brendu, ali i o vašoj upotrebi. Ako ga zaštitite od oštećenja, pametno koristite bateriju i ažurirate svoje aplikacije, pomoći ćete mu da dulje preživi.

Ovih pet uobičajenih grešaka ljudi često čine:

1. Nikada nemojte koristiti metalne igle za čišćenje priključka za punjenje

Metalni predmeti, kao što su igle, noževi ili spajalice, mogu izgrebati priključak vašeg telefona i stvoriti vam više problema. Jedna od dvije najbolje opcije je čačkalica, koja je dovoljno mala da stane unutar otvora i očisti sve rubove. Druga opcija je zračni kompresor koji može ispuhati svu prašinu i krhotine.

Izbjegavajte puhanje ustima unutar otvora jer vaš dah sadrži čestice vode koje mogu uzrokovati više štete.

2. Ne ostavljajte telefon izložen suncu

Nikada nemojte puniti telefon kraj prozora. To je sasvim besmisleno jer će vašem telefonu vjerovatno trebati dulje da se napuni jer izlaganje suncu usporava proces punjenja. I ne samo to, zaslon će vrlo brzo apsorbirati toplinu i neočekivano bi se mogao početi kvariti. U najgorem slučaju, vaš se telefon može pregrijati i ugasiti kako bi se zaštitio.

3. Ne dopustite da baterija dosegne 0% prije punjenja

Najbolji postotak za trajnost baterije je između 20% -80%. Nikada ne smijete dopustiti da vaš telefon padne na 0% prije nego što ga napunite, a punjenje na više od 80% moglo bi opteretiti bateriju. Idealno bi bilo napuniti ga do 50%. Međutim, mnogima to možda neće biti baš praktično, stoga zadržite 80%.

4. Ne stavljajte telefon prečesto pod vodu, čak i ako piše da je vodootporan

Neki proizvođači će reći da vaš telefon može dobro držati pod vodom. Ok je ako slučajno padne u lokvicu ili se smoči na kiši, ali nije baš pametno dugo ga držati pod vodom. Pet do 30 minuta je razumno vrijeme.

Izloženost vlazi može uzrokovati oštećenje hardvera koje će vas koštati puno novca, ako ne i potpuno novi telefon.

5. Ne nosite nikakve gadgete sa sobom u toalet

Nošenje telefona sa sobom u toalet nije samo nezdravo, već može biti i opasno za vaš telefon. Dok ustajete s WC-a, telefon bi vam mogao iskliznuti iz ruku i pasti u vodu, što bi ga moglo uništiti. Također, nemojte ga držati kraj sebe dok se kupate ili tuširate. Mala pogreška može dovesti do pada telefona i punjača u kadu, što može uzrokovati smrtonosni strujni udar.

Također, nemojte previše pritiskati ekran, piše Brightside.