Evo jedne vijesti koja zvuči kao dobra prvoaprilska šala, ali po svemu sudeći to vjerojatno nije. ARK 2 odgođen je za kraj 2024. godine. Studio Wildcard poručio je kako im je zbog prelaska na Unreal Engine 5 potrebno više vremena za razvoj igre, a u svrhu treninga ove godine planiraju lansirati remaster ARK: Survival Evolveda upravo u tom engineu.
Taj će se remaster zvati ARK: Survival Ascended te će donijeti bolju grafiku, sustav pinganja, novu kameru, nove objekte, ažurirano sučelje i još mnogo toga. U Survival Ascendedu vratit će se i mod Survival of the Fittest, s podrškom za crossplay. Više o remasteru možete doznati na službenom forumu.
E sad, dolaskom Survival Ascendeda u planu je gašenje službenih servera za stari Survival Evolved. To bi se trebalo dogoditi početkom osmog mjeseca. Neslužbeni će serveri i dalje funkcionirati, a igrači će i dalje moći igrati multiplayer tako da hostaju svoje servere.
Po svemu sudeći, neće biti besplatne nadogradnje na ARK: Survival Ascended. Umjesto toga igrači na PC-ju i Xbox Series X/S konzolama moći će kupiti ARK Respawned Bundle po cijeni od 50 eura, što uključuje Survival Ascended i ARK 2 (koji će postati dostupan kasnije). Igrači na PlayStationu 5 neće imati tu opciju, nego će ARK: Survival Ascended moći kupiti jedino kao zasebnu igru po cijeni od 40 eura.
Moramo priznati da sve ovo zvuči malo sumnjivo s obzirom na današnji datum, ali u pravilu se developeri ne šale oko odgađanja igara, tako da je izglednije kako je sve ovo istinito.